KPK:n pesiskouluun voi ilmoittautua milloin vain

KPK:n pesiskouluun voi ilmoittautua milloin vain

Kajaanin Pallokerhon pesiskoulu järjestää tytöille ja pojille iloista ja kehittävää liikuntaa ympäri vuoden, ja mukaan voi tulla milloin vain. Alla ilmoittautumisohjeet.
Pesiskoulun kotipesä on talvikaudella Soidinsuon koulun sali ja harkkapäivä keskiviikko. Kello 17-18 salissa pyörivät 8-11-vuotiaiden pesiskoululaisten harjoitukset ja kello 18-19 uutena 5-7-vuotiaiden muksupesis.
Molemmat harjoitukset ovat avoimet yhtä aikaa tytöille ja pojille.Muksupesis on enemmän pesisliikkari kuin harjoitukset, pesiskoulu jo ensimmäinen askel kohti pelaajauraa.
KPK:n pesiskoulussa oli kesällä 2018 lähes 50 tyttöä ja poikaa. Talviharjoitukset ovat lähteneet niin innostuneesti liikkeelle, että pesiskoululaisista on tavoitteena perustuu F10-poikien ja mikä ettei tyttöjenkin joukkue ja osallistua PPL:n pohjoisen alueen Naperoleirille kesäkuun alussa Kärsämäellä. Kun kesällä 2020 KPK järjestää Kajaanissa valtakunnallisen Naperopesisleirin, tavoitteena on, että seuralla on leirillä omat alle 8- ja 10-vuotiaiden tyttöjen joukkueet.
Tule jo nyt mukaan!
Pesiskoululaisten talvikauden osanottomaksu on uusilta 65 euroa sisältäen ohjauksen, pesispassin, vakuutuksen ja seuran välineiden käytön. Muksupesiksen vastaava hinta on 40 euroa. Muutaman kerran voi käydä tutustumassa ilman osanottomaksua. Pesis on lapsille halpa ja turvallinen harrastus!

Lisätietoja ja ilmoittautumiset:
Seuran pesiskouluvastaava: Leea Mattila 044-366 9892, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
Pesiskoulun rehtori: Sofia Mikkola 050-531 7023, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
Muksupesisvetäjä: Jonna Moilanen 044-259 8588
Poikatoiminta 11-14 v: Jorma Säkkinen 050-551 1160, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

KPK:n pesiskoulun rehtori Sofia Mikkola palkittiin kauden 2018 päättäjäisissä seuran nuoren johtajan palkinnolla.

KPK:n toimiston yhteystiedot

Osoite: Kehräämöntie 7, 87400 Kajaani

Puhelinnumero: 08 - 6130 915

Sähköposti: kpk@kainuu.com

Toimisto avoinna

Ke - To klo 9:30 - 15:00

Yhteydenotto ja palaute

Sähköposti: kpk@kainuu.com

Puhelin: 08 - 6130 915