Otteluraportti KPK - Vihti ti 12.7. - Kajaani sai revanssinsa värikkäiden vaiheiden jälkeen
12 joulukuu 2020

Syksyn päättäjäisissä palkittiin kauden 2020 osalta seuraavasti:

  • Vuoden pelaajan kiertopalkinto: Reeta Korhonen
  • Vuoden nouseva tähti: Vilma Nevalainen
  • Vuoden joukkue: E-pojat
  • Vuoden valmennustiimi:  E-pojat Heikki Klemetti ja Jere Knaapila
  • Vuoden tuomari: Arttu Sirviö

Tapahtuma: Ylimääräinen sääntömääräinen kokous seuran puheenjohtajavalinnasta ja sääntömuutoksesta
Ajankohta: 9.12.2020 19:00 - 20:00
Paikka: TEAMS -kokous etäyhteydellä
Kuvaus:  Järjestetään seuralle ylimääräinen sääntömääräinen kokous puheenjohtajavalinnasta sekä seuran sääntöjen muuttamisesta. Kokouskutsu liitteenä. Ilmoittautumista pyydetään myclubiin kautta kokouslinkkien jakamiseksi!

Kokouskutsu

 

Lue lisää
Edustusjoukkueen harjoituskausi auki - Leiritykseen 14 pelaajan ringillä

Lokakuun kymmenes merkitsee vuonna 2020 paitsi hiihtokauden alkua ensilumenladulla Vuokatissa, myös Kajaanin Pallokerhon edustusjoukkueen matkan alkua kohti ykköspesiskautta 2021. Avausleiri on paitsi siirtymä omatoimiselta harjoitusjaksolta takaisin yhteisharjoittelun pariin, myös ensikohtaaminen uusiutuneen ryhmän kesken. Muutoksia kauteen 2020 tapahtuu sekä pelaajistossa... Lue lisää

Tulevia tapahtumia