D-tytöt avaavat KPK:n hallipesiskauden 30.1.
Tule mukaan KPK:n junioreihin

Kajaanin pallokerhon juniorijoukkueisiin otetaan uusia pelaajia ja kaudelle 2024 pyritään muodostamaan uusia joukkueita. Ota yhteyttä siis joukkueenjohtajiin! Joukkueiden vastuuhenkilöiden yhteystiedot löydät joukkueiden sivuilta. Joukkueiden sivut löydät täältä.

Lue lisää

Kajaanin Pallokerhon sääntömääräinen syyskokous pidetään ma 20.11.23 klo 18 Teknologiakeskuksen kokoustila Anturissa os. Kehräämöntie 7.

Alla syyskokouksen esityslista.

Lämpimästi tervetuloa!

--

Kajaanin Pallokerho ry                               ... Lue lisää

90-vuotias KPK juhli ja jakoi ansiomerkkejä

Kainuulaisen naispesiksen ykkösseura Kajaanin Pallokerho on viettänyt juhlavuotta. Kajaanin vanhimpiin kuuluvan seuran perustamisesta tuli keväällä kuluneeksi  90 vuotta.

KPK aloitti juhlavuoden järjestämällä huhtikuussa lasten pesispäivän pallohallissa ja laskemalla kukkalaitteen seuran perustajan ja ensimmäisen puheenjohtajan Jussi Kekkosen (UKK:n nuorempi veli) haudal Kajaanin kirkkomaalla.
Lue lisää

Tulevia tapahtumia